Datum a čas konání: 13. 11. 2021 v 17:30 hodin

Místo konání: sokolovna TJ Sokol Postupice

Upravené stanovy

stanovy_tj_sokol_postupice.pdf

Běh kolem paperáku_2020

37. ročník Běhu kolem Paperáku v podivné době.

Předem je potřeba poděkovat všem, kdo pomohl uspořádat 37.ročník běhu. Je dobře, že se tato tradice nepřerušila ani v roce 2020. Běh se konal netradičně 6.září. Termín z června byl přeložen, z důvodu nejistoty okolo pandemie COVID 19. Přípravy probíhaly v nejistotě, zda se běh vůbec bude konat. Běh se nakonec uskutečnil, a to v rámci oslav 100 let Sokola v Postupicích. V den „D“ bylo již vše připraveno, vydařilo se i počasí. Bylo jasno kolem dvaceti stupňů, prostě ideální na sport a setkání přátel. Protože byl jiný termín, než jsou účastníci zvyklý, byly jsme nuceni více vložit úsilí do propagace běhu. Běh se presentoval na Facebooku, na stránkách Benešovského deníku, na stránkách obce, CHOPOSu, Posázaví o.p.s, byly rozeslány e-maily, info zprávy atd. Žily jsme v nejistotě kolik se dostaví sportovců a jestli pokoříme pro nás magickou hranici sta běžců. Sám jsem tomu moc nevěřil. Pro nás pořadatele bylo hlavní, aby se běh uskutečnil, což se podařilo a tradice byla dodržena. Již v půl osmé byli na hřišti první nedočkavci, kteří se chtěli zapsat na startovní listinu. Postupně lidé přicházeli a bylo jich čím dál tím více. Nakonec se počet účastníků vyhoupl pro nás na neskutečných 116 běžců. A magická hranice 100 byla pokořena. V 9:00 proběhlo přivítání běžců a o chvilku později vyrazili první sportovci z řad dětí na trať. Okruhy na hřišti pěkně ubíhaly a po půl jedenácté se již mohly vyhlašovat dětské kategorie. Okruhy na hřišti už pořadatelský tým má dobře zvládnuty. Po vyhlášení dětských kategorií se chystal start účastníků, kteří již běží okruhy mimo sportovní areál. Byly jsme lehce zaskočeni vysokou účastí běžců, a tak tam vznikaly drobná nedorozumění, která se bohužel přenesla až do vyhlášení výsledků (tím to se omlouváme některým účastníkům). Do příštího ročníku na těchto drobných nedostatcích zapracujeme a bude to zase o něco lepší. Veškeré výsledky a fotky naleznete na facebooku „Běh kolem Paperáku“ a na stránkách obce Postupice v sekci TJ Sokol Postupice, podsekce“ akce TJ Sokol. Na závěr musím poděkovat obci Postupice, TJ Sokolu Postupice a Posázaví o.p.s za podporu běhu. Bez kamarádů a přátel by to také nešlo a je dobré je vyjmenovat. Běh pomáhali uspořádat Blanka Jíšová, Hanka Bervidová, Anička Půtová, Jana Tomisová, Štěpánka Říhová, Iva Pauelová, Jana Jíšová, Michala Kuncová, Maruška Marčanová, Jitka Šestáková, Jaroslav Zvíhal, Stanislav Šetek, Jiří Malý, Martin Tomis, Ondra Kotík, Zdeněk Janů, Lukáš Tůma, Josef Tůma, Pavel Tůma, Jan Zahradníček, Vítězslav Kotek, Jiří Reissig, Lubomír Bervida. Snad jsem na nikoho nezapomněl. Všem patří velký dík, bez vás by to nešlo. Uvidíme se příští rok při 38.ročníku.

Oslavy 100 let od založení Sokola Postupice

stránka dokončena 1.9.2020

V letošním roce uplynulo již 100 let od založení sportovní organizace "Sokol" v obci Postupice. TJ Sokol Postupice z.s., jako přímý pokračovatel sportovní organizace "Sokol", uspořádala v sobotu 1.8.2020 oslavy k této události. Program oslav byl rozložen do celého dne. Byla sehrána čtyři fotbalová utkání. Vyvrcholením této akce bylo utkání s mužstvem KFI ČR. Pro děti bylo uspořádáno během dne několik sportovních soutěží. Zajímavé bylo také skupinové cvičení žen a dětí. Den byl pak zakončen taneční zábavou pod otevřeným nebem.

Přátelské utkání dorostu

TJ Sokol Postupice z.s. - SK Bystřice, z.s.

utkání bylo sehráno 1.8.2020 od 11:00 hodin

0:0 (0:0)

Zpráva z utkání: Bystrice_dorost_D_20_08_01_100let.pdf

Přátelské utkání starší přípravky

TJ Sokol Postupice z.s. - TJ Sokol Čestlice z.s.

v restauraci: "U Sokola"

Občerstvení zajištěno, těšíme se na Vaší účast.

Běh kolem Paperáku_2018

Zdravím všechny sportovní nadšence. Dne 16.6.2018 se konal tradiční Běh kolem Paperáku, byl to již 35.ročník. Běh se konal netradičně v sobotu i přes tento netradiční den se sešlo na 65 běžců a běžkyň, což bylo o něco více než loni. Počasí nám přálo, panovala dobrá nálada a bylo spousta legrace. Tento běh není o špičkových časech, ale o tom se vyvětrat, potkat přátele a užít si pobyt venku. Veškeré výsledky jsou uvedeny níže. Fotky si můžete prohlédnout na Facebooku, Běh kolem Paperáku“. Dále se zpracovává z fotek prezentace, která bude vyvěšena YouTube a sdílená na této stránce.  Tím to bych chtěl poděkovat vedení TJ Sokolu Postupice z.s. a obci Postupice za podporu. Již teď se těšíme na další ročník.

Hlavní kategorii běhu vyhrál Jakub Fűrbacher

Celkový vítězem je dlouholetý účastník Rudolf Jánošík z Vlašimi.

Poděkování patří všem sportovním nadšencům kteří se účastnili běhu okolo Paperáku. Účastníkům běhu přeje výbor TJ Sokol Postupice z.s. hodně sportovních úspěchů.