Běh kolem paperáku_2020

37. ročník Běhu kolem Paperáku v podivné době.

Předem je potřeba poděkovat všem, kdo pomohl uspořádat 37.ročník běhu. Je dobře, že se tato tradice nepřerušila ani v roce 2020. Běh se konal netradičně 6.září. Termín z června byl přeložen, z důvodu nejistoty okolo pandemie COVID 19. Přípravy probíhaly v nejistotě, zda se běh vůbec bude konat. Běh se nakonec uskutečnil, a to v rámci oslav 100 let Sokola v Postupicích. V den „D“ bylo již vše připraveno, vydařilo se i počasí. Bylo jasno kolem dvaceti stupňů, prostě ideální na sport a setkání přátel. Protože byl jiný termín, než jsou účastníci zvyklý, byly jsme nuceni více vložit úsilí do propagace běhu. Běh se presentoval na Facebooku, na stránkách Benešovského deníku, na stránkách obce, CHOPOSu, Posázaví o.p.s, byly rozeslány e-maily, info zprávy atd. Žily jsme v nejistotě kolik se dostaví sportovců a jestli pokoříme pro nás magickou hranici sta běžců. Sám jsem tomu moc nevěřil. Pro nás pořadatele bylo hlavní, aby se běh uskutečnil, což se podařilo a tradice byla dodržena. Již v půl osmé byli na hřišti první nedočkavci, kteří se chtěli zapsat na startovní listinu. Postupně lidé přicházeli a bylo jich čím dál tím více. Nakonec se počet účastníků vyhoupl pro nás na neskutečných 116 běžců. A magická hranice 100 byla pokořena. V 9:00 proběhlo přivítání běžců a o chvilku později vyrazili první sportovci z řad dětí na trať. Okruhy na hřišti pěkně ubíhaly a po půl jedenácté se již mohly vyhlašovat dětské kategorie. Okruhy na hřišti už pořadatelský tým má dobře zvládnuty. Po vyhlášení dětských kategorií se chystal start účastníků, kteří již běží okruhy mimo sportovní areál. Byly jsme lehce zaskočeni vysokou účastí běžců, a tak tam vznikaly drobná nedorozumění, která se bohužel přenesla až do vyhlášení výsledků (tím to se omlouváme některým účastníkům). Do příštího ročníku na těchto drobných nedostatcích zapracujeme a bude to zase o něco lepší. Veškeré výsledky a fotky naleznete na facebooku „Běh kolem Paperáku“ a na stránkách obce Postupice v sekci TJ Sokol Postupice, podsekce“ akce TJ Sokol. Na závěr musím poděkovat obci Postupice, TJ Sokolu Postupice a Posázaví o.p.s za podporu běhu. Bez kamarádů a přátel by to také nešlo a je dobré je vyjmenovat. Běh pomáhali uspořádat Blanka Jíšová, Hanka Bervidová, Anička Půtová, Jana Tomisová, Štěpánka Říhová, Iva Pauelová, Jana Jíšová, Michala Kuncová, Maruška Marčanová, Jitka Šestáková, Jaroslav Zvíhal, Stanislav Šetek, Jiří Malý, Martin Tomis, Ondra Kotík, Zdeněk Janů, Lukáš Tůma, Josef Tůma, Pavel Tůma, Jan Zahradníček, Vítězslav Kotek, Jiří Reissig, Lubomír Bervida. Snad jsem na nikoho nezapomněl. Všem patří velký dík, bez vás by to nešlo. Uvidíme se příští rok při 38.ročníku.