Sokolský den 2022 - fotbalové turnaje Prologis

PLD LOGO COLOR3x

V sobotu 25. června uspořádala naše TJ již dvanáctý Sokolský den. Hlavním partnerem celého dne byla společnost Prologis Czech Republic LXIX s.r.o.. Vedle významné finanční podpory věnovala potištěná pamětní trička (letos zelená) pro všechny aktéry (děti a pořadatele). Velice děkujeme za podporu. Akci podpořila rovněž obec Ostředek, SPZV Ostředek, a.s., JOMA, Alfia Europe, ing.Lukáš Truhelka a  OFS Benešov, kterým rovněž děkujeme.

S ohledem na deštivou předpověď počasí jsme byli všichni nervózní. Nakonec ale můžeme konstatovat, že děti až tolik nezmokly. S prvním zápasem se trochu vyčasilo a většinu času spadlo jen pár kapek. Vydatnější déšť se vrátil až po vyhlášení výsledků.

Přes nepřízeň počasí dorazilo téměř sedm desítek malých fotbalistů a fotbalistek. Avizované počasí ovlivnilo hlavně turnaj předpřípravky 3+0 (ročník 2015 a mladší), kterého se účastnilo jen 6 týmů ze tří klubů. Původně mělo být týmů 10. Turnaj mladší přípravky 4+1 (ročník 2013 a mladší) byl plně obsazen, dorazilo všech 6 přihlášených týmů.

V kategorii mladších přípravek se představily týmy – Ostředek / Divišov A, Ostředek / Divišov B, Sázava A, Sázava B, Ratměřice a Teplýšovice. Nejprve se hrálo ve skupinách po třech. Vítězové skupin postoupili přímo do semifinále, druhé a třetí celky spolu hrály křížem čtvrtfinále.

Naše áčko nebylo daleko od přímého postupu do semifinále. V prvním zápase si poradilo po boji s béčkem Sázavy, ve druhém vedlo nad Ratměřicemi již od dvě branky, ale soupeř zápas v závěru otočil. Druhou skupinu vyhrály Teplýšovice před áčkem Sázavy díky lepšímu skóre, když jejich souboj skončil remízou 3:3.

Čtvrtfinálový los si zalaškoval, když svedl proti sobě oba ostředecko-divišovské i sázavské týmy. Z postupu do semifinále se v obou případech radovala áčka, zatímco béčka si to následně rozdala o 5.místo. Úspěšnější byl po velké přestřelce tým ze Sázavy.

Semifinále byla jednoznačnou záležitostí obou favoritů. Náš tým nestačil na Teplýšovice a sázavští si poradili s Ratměřicemi.

Naši špunti nevyzráli na Ratměřice ani v boji o pohár za třetí místo a stejně jako vloni na ně zbylo nepopulární bramborové 4.místo. I v tomto souboji náš tým vedl. Za své vystoupení si ovšem zaslouží velkou pochvalu.

Finále přineslo zajímavou bitvu, ve které byly úspěšnější Teplýšovice, které tak po výhře 4:2 obhájily loňské turnajové vítězství.

Přehled výsledků - mladší přípravka 4+1

První tři týmy vybojovaly poháry. Medaili, dětské šampaňské a spousty sladkostí si domů odnesl každý účastník turnaje. Všechny týmy obdržely nový míč věnovaný firmou JOMA.

Tříčlenná jury vybrala za nejlepšího hráče turnaje ratměřického Ondřeje Lišku. Nejlepším gólmanem byl určen Sebastian Šusta ze Sázavy. Střelcem turnaje byl s 15 góly sázavský Tomáš Janoušek. Všichni tři získali sošku, fotbalový míč JOMA a dětské šampaňské.

Nejmladší účastník turnaje mladší přípravky – Artur Buben ze Sázavy dostal velkou čokoládu.

Turnaje mini-přípravky se účastnilo 6 týmů (tři z Teplýšovic, dva z Chocerad, jeden náš Ostředek / Divišov). Hrálo se na dvou malých hřištích ve spodní části hřiště. Nejlépe si vedli hráči z Chocerad.  Pořadí klubů se určilo podle nejúspěšnějšího z jeho týmů. Všechny tři kluby získaly poháry, každý hráč/hráčka medaili a sladkosti.