Ostředečtí fotbalisté konečně zabrali a porazili Trhový Štěpánov

V sobotu si ostředečtí fotbalisté připsali po dlouhé době tři body, když v poměru 2:1(2:0) porazili další tým bojující o záchranu v okresním přeboru - Trhový Štěpánov- Vítězstvím jsme předskočili Pravonín, kterému nyní patří poslední příčka a další soupeři od nás nejsou daleko!

Naši fotbalisté měli raketový start do zápasu- Již ve 2-minutě našel Lukáš Daněk na hranici vápna Lukáše Kuklu, který nasadil kličku gólmanovi Vejvodovi a z úhlu poslal míč k radosti domácích diváků do štěpánovské sítě - 1:0- Za pět minut zkoušel opět Lukáš Kukla štěstí svou pohotovou střelou, která však šla vedle-

V 29- minutě jsme zahrávali trestný kop z úrovně rohu velkého vápna- K míči se postavil Ondra Vildman a krásnou střelou do šibenice zvýšil na 2:0- V poslední minutě prvního poločasu mohl přidat třetí branku Fanda Macháček, který se pěkně uvolnil ve vápně, ale jeho křižná střela těsně minula branku Trhového Štěpánova-

I v úvodu druhého poločasu se do šancí dostávali jen naši hráči- V 60-minutě vybojoval míč Lukáš Uršic, zatáhl ho po lajně a centrem našel ve vápně Fandu Macháčka, který střílel jen do gólmana Vejvody- O tři minuty později se postavil k trestnému kopu Ondra Vildman- Jeho pěkná střela skončila těsně nad břevnem- V 69- minutě střílel, opět z trestného kopu, těsně vedle šibenice René Burcev- V 73- minutě však „zčista jasna“ udeřilo na druhé straně- Odražený míč si zpracoval Kupsa a nechytatelnou střelou z 25metrů překonal Jirku Škvora v naší bráně - 2:1-

V následujících pár minutách šel dvakrát sám na Vejvodu Eda Špalek, ale štěpánovského gólmana, v druhém případě dokonce na dvakrát, nepřelstil a nepřinesl tak potřebné uklidnění do našich řad- V 82- minutě vyděsil domácí fanoušky Zdeněk Měchura, který hasil útok hostí razantním kopem do zámezí, který těsně minul vlastní branku- V 85-minutě zatáhl míč po křídle Eda Špalek, volnému Fandovi Macháčkovi chyběl krok, aby usměrnil jeho centr do prázdné branky hostí-

V nervózním závěru jsme vítězství udrželi- Po závěrečném hvizdu si pokazil svůj solidní výkon hostující gólman Vejvoda, který za zády rozhodčích a tedy i bez trestu udeřil pěstí do obličeje Ondry Vildmana- Je s údivem co si štěpánovští hráči k rozhodčím dovolili- Někteří můžou být rádi, že dohráli-

Branky: 2- Kukla, 29- Vildman – 73- Kupsa

Rozhodčí: Cígler – Garaja, Blahůšek

Žluté karty: Uršic – Žovinec, Rytina, Filip, Škvor, Zajíček