Derby v Divišově pro nás skončilo vítězně

JAWA Divišov B – Sokol Ostředek 1:3 (1:0)

branky: Horák 2, Florián

sestava: Škvor J. – Müller, Štěch, Uršic (28. Sidor), Rezek – Kanchiy R. (65. Fiala), Florián, Schärfer, Nerad F. – Šimáček (85. Procházka L.) – Horák

V neděli sehráli naši fotbalisté derby zápas v nedalekém Divišově proti místnímu béčku, které ještě vloni hrálo okresní přebor. Fotbalisté chtěli napravit minulý zápas v Kondraci a přivézt body.

Úvod utkání patřil nám, soupeři jsme téměř nepůjčili balón. Nicméně v 10.minutě šli do vedení domácí. Divišovský Hák poslal z posledních sil míč z nulového úhlu před bránu, který si náš gólman Jirka Škvor nechal skočit do brány. Pro naše to byla studená sprcha, domácí získali klid.

Do zápasu jsme se opět dostali až téměř po půlhodině, ale paradoxně zahrozili opět divišovští, kteří trefili tyčku.

Hřiště musel v této době kvůli bolavému kolenu opustit Luky Uršic, kterého nahradil Eda Sidor, jenž si poplatek začátek utkání a dorazil až po výkopu. Kouč Borina přeskupil naše řady. Edík šel na kraj zálohy, Rosťa na beka a Jenda Müller na předstopera.

Do kabin se šlo za jednobrankového vedení domácích.

Druhý poločas začal nebezpečným rohem Divišova. Poté se přihnala velká průtrž s deštěm, která nás pokropila živou vodou. V 49. minutě domácí gólman špatně rozehrál po malé domu, Šimi napálil balón, který se snesl před brankovou čáru a odrazil se od tyče pryč. Chvilku na to již bylo vyrovnáno! Jenda poslal míč na Floriho, který si ho pustil do vápna a z úhlu propálil domácího brankáře.

Za sedm minut přišla 100% šance našich. David Schärfer poslal nádherný míč za obranu na Edu Sidora, který zasekl a předložil ho na malé vápno Kubovi Horákovi. Kuba bohužel překopl. Své zaváhání napravil v 79. minutě, kdy šel sám na gólmana a poslal nás do vedení – 1:2.

Za dvě minuty Kuba předběhl ze strany obránce, šel opět sám na gólmana, ale trefil jen tyčku divišovské brány. Následně dvakrát z brejku zahrozili domácí, ale neuspěli a v 83. minutě přišel náš brejk. Kuba šel znovu sám na brankáře a pojistil naše vedení na 1:3.

Důležité tři body si naši již nenechali v závěru vzít.

V sobotu hostíme od 16:30 nováčka soutěže z Čechtic. Přijďte fandit a dohnat kluky k dalším třem bodům!