Cestu do semifinále poháru vydláždili fotbalisté 14 góly Velíši

Sokol Ostředek - Sokol Velíš  14:1  (7:0)

branky: Špalek 3, Florián 3, Horák 3, Sidor 2, Nepraš, Novák, Hanibal

sestava: Malý - Hanibal, Štěch J., Škvor M., Dytrich (59. Müller) - Sidor (46.Klus), Florián, Měchura (59. Kančij), Nepraš (46. Novák) - Horák, Špalek (71.Procházka)

Včerejší čtvrtfinále okresního poháru proměnili naši fotbalisté ve hru kočky s myší. Prvních pár minut se sice hrálo spíše na naší polovině hřiště, ale to se změnilo od 10.minuty po naší první brance. Góly na našem kontě pěkně přibývaly. Kýžené desítky se padesátka diváků dočkala v 69. minutě. Po závěrečném hvizdu si naši borci užili zasloužené děkovačky. Postup do semifinále okresního poháru je zatím největším úspěchem našeho "dospělého" fotbalu, pokud nepočítáme 3 sezóny v okresním přeboru. Semifinále se hraje až na jaře, a to systémem doma-venku. Uvidíme, koho nám přisoudí los.

1:0 - Kuba Horák poslal ze strany před bránu míč, který přes drny a nohy velíšských beků doskákal k volnému Edovi Špalkovi

2:0 -  Petr Florián poslal odražený míč skákavou střelou do sítě

3:0 -  Eda Sidor se dostal ve vápně k odraženému míči, který propasoval do brány skrz chumel těl

4:0 -  Eda Špalek trefil krásně z voleje dlouhý pas od Milana Škvora

5:0 -  Kuba Horák dostal míč za obranu a nedal vyběhnuvšímu gólmanovi šanci

6:0 -  Kuba Horák se dostal ve vápně k míči a poslal podél branky míč na malé vápno, kde číhající Zdeněk Nepraš balón uklidil do odkryté branky Velíše

7:0 -  Honza Štěch trefil z penalty pouze tyč. K míči se dostal nejrychleji Eda Sidor a zavěsil

8:0 -  Eda Špalek proměnil penaltu

9:0 -  Petr Florián dorazil odražený míč do velíšské svatyně

10:1 - Martin Novák sebral na půlce míče, dostal se až do vápna před gólmana a mazácky mu nedal šanci

11:1 - Další dorážka v podání Petra Floriána

12:1 - Kuba Horák předskošil beka a před brankářem poslal do sítě

13:1 - Ondra Hanibal poslal z 25 metrů míč z voleje krásně do horního růžku

14:1 - Kuba Horák se probil do vápna a z úhlu prostřelil gólmana

Podle kroniky se jedná o nejvyšší výhru našeho dospělého týmu v historii. Dosud jí byla výhra 12:0 nad Heřmaničkami z jara 2018.

Dvanáct gólů jsme ještě nastříleli béčku Chocerad (přátelák na jaře 2015 - 12:3) a béčko Popovicím B (jaro 2006 - 12:1).

Jedenáctku od nás dostalo béčko Postupic na podzim 1999 (11:1, 5 branek vstřelil dnešní předseda TJ Marek Škvor).

Desítku jsme načepovali soupeři celkem 7 x - Lbosínu (podzim 1971 - 10:0), Krhanicím B (podzim 1974 - 10:2), Jankovu B (béčko - jaro 2007 - 10:2), Teplýšovicím B (dokonce v okresním přeboru na podzim 2007 - 10:2), Choceradům B (jaro 2016 - 10:1), Bukovanům (podzim 2017 - 10:6) a Maršovicím B (podzim 2017 - 10:4).