Ostředecký nohejbalový turnaj

V sobotu 14- července uspořádal TJ Sokol Ostředek 2- ročník nohejbalového turnaje trojic, kterého se zúčastnilo 11 týmů(o rok více než vloni) s celkovým počtem 35 hráčů- Počasí, až na přeháňku před finálovým zápasem, nohejbalovému klání přálo-

Nejprve se týmy rozdělily do dvou základních skupin, ve kterých se hrálo systémem každý s každým na jeden prodloužený set- Pořadí ve skupinách určilo nasazení do pavouka pro vyřazovací část- Velmi zamotaná byla skupina B, kde tři týmy měly po jedné výhře a o pořadí na 3- - 5- místě rozhodoval počet uhraných míčů-

Výsledky - skupina A

Výsledky - skupina B

Nejlepší dva týmy z každé skupiny a třetí ze šestičlenné postoupily přímo do čtvrtfinále, zbytek čekala ještě kvalifikace- Vyřazovací část se hrála na dva vítězné sety-

Kvalifikační kolo přineslo tři ostředecká derby- Bungr přehrál v nejtěsnějším poměru 2:1 na sety FC Holubárnu- Další dva zápasy již měly jednoznačnější průběh - Žížeň porazila Žlutásky a Doktoři z Plzně pak Kačenky-

Ve čtvrtfinále si poradil Sokol Strančice s Bungrem(10:8, 10:6), obhájce prvenství Šachisti Týnec se Žížní(10:4, 10:6)- Doktoři z Plzně prohráli s Benešáky(5:10, 3:10) a loni čtvrté Radioaktivní Jitrnice z Benešova nestačily na domácí tým ""Kam jdeš s tím pivem""(3:10, 10:8, 4:10)-

V semifinále došlo k repríze loňského finále, tentokráte byli úspěšnější Benešáci, kteří ve třech setech přehráli Šachisty(13:11, 5:10, 10:5)- V druhém zápase o finále byl úspěšnější Sokol Strančice, když porazil ""Kam jdeš s tím pivem ve dvou setech(10:6, 10:8)-

Bronzové medaile si v utkání se Šachisty zajistili ostředecký tým ""Kam jdeš s tím pivem"" ve složení Martin Vosádka, Petr Hlavička a Otakar Šimáček, který vyhrál ve dvou setech(10:6 a 10:7)-

Finálový zápas přinesl pěkný nohejbal- Úspěšnější v poměru 10:7 a 10:7 v něm byl Sokol Strančice(Václav Kolín, Pavel Kistulinecz a Miroslav Holeček) a zajistil si tak kromě zlatých medailí i třicetilitrový sud piva Staropramen věnovaný SPZV Ostředek- Benešáci ve složení Pavel Bouška, Michal Kosík a Jan Strachota se stejně jako vloni museli spokojit se stříbrnými medailemi a k tomu vyhráli i pětilitrový soudek plzeňské dvanáctky věnovaný pořadatelem- První čtyři týmy si navíc odnesly drobné předměty věnované VZP - panem Müllerem- Předběžný termín příštího ročníku je sobota 13- července 2013-