Smolná prohra fotbalistů v Přestavlkách

Ostředečtí fotbalisté sehráli dnes smolný zápas v Přestavlkách- Odložené derby utkání prohráli těsně 1:2 (0:2)

Naši nastoupili bez dvou hráčů základní sestavy, chyběli Macháček a Fiala. Od počátku utkání vládla na hřišti vyhecovaná a nervózní atmosféra. Rozhodčí toleroval velmi tvrdou až zákeřnou hru domácích, kteří naše hráče v první půli doslova "rozkopali". Nejvíce to odnesl Petr Florián, který po nakopnutí kotníku nedohrál ani první poločas. Přestavlčtí využili našich dvou zaváhání a už ve dvacáté minutě vedli 2:0. Nejprve zaspal gólman Jirka Škvor a brzy poté vyrobil hrubku ve vápně Jenda Müller. Domácí mohli dát i další branky, od debaklu nás zachránil Jirka Škvor, když zneškodnil minimálně dvě tutovky. Ve hře dopředu nám v první půli chyběl důraz, útočníci se báli jít do soubojů s tvrdou obranou domácích.

Druhá půle přinesla zcela jiný obraz hry. V útoku se rozehrál k dobrému zápasu za áčko debutující Jakub Koudelka. Neuběhlo ani deset minut a Kuba se prodral před gólmana Přestavlk a vstřelil kontaktní gól na 1:2. Deset minut na to kopal trestňák Tomáš Sahula a brankář domácích ho bohužel vytěsnil na břevno. S přibývajícím časem naši stále více otevírali obranu, ale v druhé půli bezzubí domácí žádnou z brejkových příležitosti k rozhodnutí nevyužili. Naši se snažili, bojovali do poslední vteřiny, ale vyrovnat se nepodařilo. Je to škoda, protože jsme minimálně na bod měli.

Jinak než pozitivně, nelze hodnotit dnešní výkon obou hráčů z béčka - Jakuba Koudelky a Martina Štěcha. Je na čase, aby skončila řevnivost a žabomyší války mezi áčkem a béčkem. Nejlepším hráčům béčka jen prospěje, když budou chodit na lavičku při utkáních áčka a pak si zahrají třeba dvacet minut. Všem by mělo jít o co nejlepší reprezentaci naší obce.