Mladí stolní tenisté skončili na 4.místě v regionálním přeboru družstev

IMG 9531

V sobotu dopoledne jsme uspořádali v ostředecké sokolovně finálový turnaj regionálního přeboru žákovských družstev ve stolní tenise. Do finále postoupily 4 nejlepší týmy ze základní skupiny – Sázava, Sedlčany, Bystřice a Ostředek.

Finálový turnaj se odehrál systémem každý s každým, s tím že konečné pořadí přeboru se stanovilo součtem bodů ze základní a finálové skupiny plus bonusů za umístění ve finálovém turnaji (9-6-3-0).

O titulu přeborníka pro Sázavu nebylo pochyb. Sázavští vyhráli suverénně všechny zápasy. Ani druhé místo Sedlčan nebylo příliš ohroženo.

Největší boj se svedl o bronzovou pozici mezi našimi a Bystřicí. Naši prohráli těsně 4:6, když k remíze chybělo pár míčků. Ve čtyřhře jsme prohráli v pátém setu 10:12.

V rámci finále se z našich nejvíce dařilo Vojtovi Kováři s bilancí 5 výher a 3 proher. Po jedné dvouhře vyhráli Petr Smrkovský (1/4) a Simča Karbulová (1:5). Petru Klézlovi a Járovi Klusovi se nepodařilo bodovat.

IMG 9492

Zleva: Jára Klus, Vojta Kovář, Petr Smrkovský, Petr Klézl a Simča Karbulová

Konečné čtvrté místo je ale i tak úspěchem a naši si zaslouží pochvalu za bojovné výkony. Odměnou jim byl pohár i medaile, které dostaly všechny týmy finálové skupiny.