Fotbalisté remizovali s Václavicemi

Sokol Ostředek – Sokol Václavice 2:2 (1:1)

Ačkoliv se na okrese fotbalová sezóna rozeběhla již v minulém týdnu, na naše fotbalisty díky volnému losu čekal ostrý start až tento týden. A v tomto případě nelze pojem ostrý start brát vůbec nadsazeně. V Ostředku jsme hostili mužstvo z Václavic, které v minulém ročníku kopalo o soutěž výš a jistě chtěli hned od začátku nové sezóny dokazovat, že sestup byl pouhou hříčkou okolností. Václavice se navíc vždycky prezentovali důrazným silovým fotbalem s množstvím osobních soubojů, na který jsou především z domácího menšího hřiště zvyklí. Nečekal nás tedy věru snadný začátek sezóny.

Trenér Libor Procházka na první utkání sezóny bohužel evidoval více omluvenek, než by si asi přál, a tak jsme se sestavou museli trochu improvizovat. K avizovaným absencím Lukáše Uršice a Jima Kapala, kteří se z pracovních důvodů omlouvali dopředu, přibyl v týdnu ještě Zdenda Měchura. Fanda Macháček je pak vyřazen na dlouhou dobu z důvodu léčby zraněné achillovky. V prvním utkání jsme se tak museli obejít bez obou našich rychlých krajních záložníků z minulé sezóny.  Na levou zálohu si nakonec stoupnul Fanda Nerad. Pravé křídlo bylo přisouzeno Vasilovi, s tím, že se mohl díky nově zavedenému "hokejovému střídaní" v soutěžních zápasech, kdykoliv s někým vyměnit. Borina si stoupnul k Florimu doprostřed zálohy a útok nastoupil ve složení Eda Špalek a Tomáš Sadílek. Obrana je konsolidovaná již několik sezón, tak opět nebyl důvod cokoliv měnit.

Dle předpokladů jsme byli ve většině prvního poločasu mužstvem, které tahalo za kratší konec. Václavice měly víc míč na svých kopačkách a viditelně lépe kombinovali. Obtížně jsme se také vyrovnávali s jejich důraznou hrou, kdy především obrana schytala mnoho více či méně férových ran. Bohužel se nám nedařilo absolutně udržet míč v záloze či útoku na polovině Václavic a tak byla naše obrana po většinu prvního poločasu pod permanentním tlakem. Václavice se tak dostaly do několika slibných brankových příležitostí, ale výborně chytající Jirka Škvor náš tým svými zákroky držel. Nakonec jsme se ale jako první radovali my. Ve 31. minutě si naskočil na krásný Edův rohový kop Jenda Muller a nikým neatakován umístil svou hlavičku přesně k tyči branky hostí. Vedení nám však nevydrželo dlouho, ve 35. minutě nešikovně zastavil centr letící do našeho vápna Roman Špalek a hostující útočník nabídnutou šancí nepohrdl. Výsledek 1:1 vydržel až do poločasu.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s vědomím, že musíme zpřesnit svoji hru a být především aktivní směrem dopředu. Zpočátku se nám to i dařilo. Borina i často využíval možnost hokejového střídání a tak se naši záložníci a útočníci mohli často točit. Naše obrana pracovala ve druhém poločase dobře a soupeř se k brankovým příležitostem prakticky nedostával. Bohužel jsme mu však sami umožnili vstřelit gól v  67. minutě. Petr Florián ledabyle rozehrál ve středu hřiště přímo na kopačky soupeře, ten udělal na vápně kličku stoperovi Kamilu Krejcárkovi a poslal míč s přehledem ke vzdálenější tyči naší branky. Od této chvíle jsme se snažili se ještě více tlačit dopředu a podařilo se nám přimáčknout soupeře před bránu. V 84. minutě se nám pak podařilo srovnat. Centrovaný míč před bránu se odrazil od Fandy Nerada a Tomáš Sadílek zavěsil do prázdné brány. I přes další naše slibné akce se nám již skórovat nepodařilo. A protože i naše obrana byla koncentrovaná, skončilo utkání nakonec zaslouženě 2:2.

Remízu s Václavice s přihlédnutím k průběhu zápasu lze brát jako úspěch. Václavice budou hrát jistě o nejvyšší příčky a protože i naše mužstvo by chtělo hrát důstojnější roli v soutěži, můžeme být s bodem ze vzájemného souboje spokojeni. Věřme, že až si naše sestava sedne a chybějící hráči nás doplní, že  předváděná hra bude ještě lepší. Příští kolo pojedeme autobusem do Heřmaniček, kteří by vzhledem ke své minulé sezóně neměli představovat  pro nás velký problém. Věříme, že nás autobusem pojede podpořit hodně fanoušků a že si společně užijeme hezký výlet!

Sestava: Škvor J. - Fiala,  Krejcárek, Špalek R., Müller - Kanchyi V., Florián, Procházka, Nerad - Sadílek T., Špalek E.

Střídali: Kanchyi R., Budka

Autor: Kamil Krejcárek