Postižená oblast obhájila loňské vítězství na nohejbalovém turnaji

all

V neděli, 17. července uspořádala TJ Sokol Ostředek na víceúčelovém kurtu u fotbalového hřiště již 12.ročník nohejbalového turnaj trojic. Turnaje se účastnilo 7 týmů, bohužel tři týmy den před turnajem svou účast zrušili.

Sedmička týmů se nejprve utkala v základní skupině hrané systémem každý s každým na dva sety. Skupina určila nasazení týmů do play-off, kam postoupil všechny týmy.

Základní skupinu ovládl obhájce loňského vítězství – Postižená oblast, která ztratila první set až při remíze v posledním zápase s Broučky, kteří skončili ve skupině na třetím místě. Druhá příčka patřila tradičnímu účastníku turnaje – týneckým Šachistům.

Čtvrtfinálové zápasy nepřinesly žádná velká překvapení. Šachisté a Broučči si s přehledem zajistili postup přes FC Holubárnu, resp. Zeus team. Podobně si vedl tým JASLA proti oslabenému „Smíšenému týmu“. Postižená oblast šla rovnou do semifinále.

V prvním semifinále se Postižená oblast příliš nenadřela s týmem JASLA (10:6, 10:1). Větší bitvu přineslo druhé semifinále mezi týneckými Šachisty a Broučky. Úspěšnější byli Šachisti (10:4, 9:10, 10:4).

Bronzové medaile vybojovali Broučci, kteří v malém finále zdolali tým JASLA (10:7, 10:9).

Finálový zápas rozhodl až třetí set. V prvním setu se radovali Šachisti, další dva pak ovládla Postižená oblast a připsala si druhé turnajové vítězství v řadě (6:10, 10:4, 10:5)

Nejlepší tři týmy si odvezli tradiční speciální ostředecké medaile, pivní ceny a speciální trička k 60 letům TJ věnované pořadatelem.